Děj kapitoly Teneritas

18. prosince 2012 v 20:59 | Magorovo Wuhu |  Novinky a nápady
1. Utěšovatel nebo-li Neviditelný navštíví Calidu v jejím království. Chce ji přesvědčit, aby se sešla s Algiditem. Královna když slyší Algiditovo jméno, vzpomene si na dávnou chvíli, kdy ho viděla.

2. Následuje popis té chvíle. Calida se svou matkou vstupuje do Ledových zahrad tajným tunelem v hoře. Matka - královna se od Phoúrona dověděla, že se Algiditas už může potulovat po Zahradách a tudíž je možné zjistit, jestli cítí, nebo ne. Vzala s sebou svou dceru Calidu proto, aby bylo jednodušší prince přesvědčit (Calida byla už tehdy nádherná). Algiditas si ji skutečně zamiloval, nicméně s nimi nešel. Nechtěl být zbabělý jako jeho otec Phoúron.

3. Když se Calida doví, že ji Algiditas miluje, neváhá a vydává se do Zahrad. Utěšovatel ji nepozorovaně zavede až k jeho domu. Algiditas otevře dveře a uvidí ji. Byl by ji vyhnal, ale v dálce se zrovna motal Nives, a tak nechtěl riskovat, že by ji chytil. Schová ji tedy k sobě a když je čistý vzduch, vydávají se spolu na mýtinu uprostřed lesa, kde mají soukromí.

4. Jejich "schůzka" probíhá hladce. Tato scéna bude křehká a velmi romantická. Ale ještě nejsme u konce, když se děj zaměří na Desperatova bratra Anna.

5. Navštíví ho totiž Adriana v lomu. (Jestli si vzpomínáte, Annus když odcházel z restaurace se zmínil, že pracuje v lomu a nic jiného kromě své práce nezná. Adriana si tuto informaci vryla do paměti.) Adriana chce po Annovi, aby jí dal druhou šanci. Že si uvědomila, co je v životě důležité a že nikdy nepotkala člověka s čistější duší (my však víme, že zas tak čistá není, ale to ona neví.) Annus napřed nechce, protože se mu zdá Adriana příliš slabá. Ona ho ale přesvědčí, že on ji přece může chránit. Annus se stává jejím "rytířem". Díky Annově poctivosti a čistému srdci si Adriana uvědomuje, co je v životě nejdůležitější.

6. Nakonec na první pohled nesouvisející scéna, jak Nives zaslechne rozhovor Algidita s Poesiem a rozhodne se Algidita špehovat. Proč tam tato scéna bude? No, chytrým lidem to dojde hned. No a ti blbí se budou muset nechat překvapit :) Kapitola Carnivorus jim k tomu poskytne dostatek času. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama