Patria - 3. část

15. září 2012 v 15:16 | Magorovo Wuhu |  Verze k přepracování
Čekali na ni dlouho a zatímco čekali, povídali si spolu. Princ mu vysvětlil, kolik mají Ledové zahrady obyvatel a jaký je úkol každého z nich. Desperatovi to uspořádání připadalo hrozně nereálné, nerealizovatelné. Přesto to, zdá se, fungovalo.
"Ledové zahrady mají asi pět obyvatel, pokud vím." začal princ. "Bydlíme tu pouze my, rodina Albínijů. Říkáme, že jsme královská rodina, protože tu nikdo nebydlel, když se sem nastěhovala má matka tehdy ještě i s králem. Byli jsme zkrátka první a začali jsme tady tomu vládnout. Každý z nás v naší zemi plní odlišný úkol. Já jsem následník trůnu, takže se celý život učím šermovat, vládnout... Král ale musí zvládat i další věci - musí ovládat správné držení těla, mít výborné vyjadřovací schopnosti, musí se vyznat v lidech a rozpoznat přetvářku... A tak dále." Zatvářil se důležitě a mírně si povzdechl. "To všechno se celý život učím. A stále ještě neumím všechno perfektně. Divil by ses, kolik povinností má takový král... Řekl bych, že proto od nás náš král utekl... Asi toho měl prostě dost."
Desperatus mu chtěl užuž říct, že se mýlí, chtěl mu to hned vysvětlit, očistit Phoúronovo jméno... Ale než se nadechl, princ mluvil dál:
"Královna, má matka, pochopitelně vládne. Dokud bude stále vládnout, nemá na trůn krále nárok nikdo jiný, než Phoúron. Což je dobře, aspoň se to všechno stihnu naučit..." Zadíval se do dáli, pousmál se a opět si povzdechl. Pak zas pokračoval:
"Jak sis jistě všiml, mám dva bratry a jednu sestru. Nejstarší z bratrů se jmenuje Nives a s ním ses už seznámil. Je to náš válečník, hlídá hranice. Taky někdy pomáhá Arctice při lovu... Právě na Arcticu tady čekáme. Chci ti ji představit, protože nevím, kdy bychom ji zase měli šanci vidět. Ráda někam mizí a nikdo neví kam. A pak se objeví třeba až za pár dní."
"A c-co m-má z-za úk-kol?" skočil Algiditovi do řeči Desperatus.
"No, právě jsem to chtěl říct. Arctica je lovkyně zvěře. Zkrátka se stará o to, abychom měli co jíst. Je v tom opravdu skvělá. Malá a mrštná, prostě šikovná. Těžko ji uvidíš, když si to nepřeje."
Desperatus se chtěl zeptat na člena rodiny, který se zdál být od začátku ten nejzajímavější - a sice na prince Poesia. To už ale nestihl, neboť zpoza stromu vykoukla hlava malého děvčátka s typickýma černýma očima bez bělma. Kdyby se Algiditas nepodíval tím směrem a neusmál se na ni, Desperatus by si jí ani nevšiml.
"Sestro." řekl princ a postavil se na nohy. Desperatus udělal to samé. Arctica si je krátce prohlédla, pak se rozhlédla po okolí, jestli ji nikdo jiný nevidí, načež ze svého úkrytu vylezla a došla až k oběma mladíkům.
Desperatus si ji zálibně prohlížel. Vypadala skutečně jako princezna. Tak křehce a... Prostě nevypadala jako lovec. Byla malá a hubená, oblečená v šatech nad kolena, obutá ve střevíčkách bez podpatku. Na jejím omrzlém obličeji nechyběly typické černé albínijské oči.
"Sluha?" zeptala se potichu Desperata a pátravě si ho prohlédla. Trvalo poměrně dlouho, než mu došlo, co tím myslela. Nepatrně kývl hlavou a zmateně zakoktal: "A-ano."
Arctica se otočila k Algiditovi. "Dejte si pozor." špitla. "Poesis už o něm ví. Říkal něco o zkáze, asi mu přeskočilo. Být vámi, tak se mu dnes radši vyhýbám. Mohl by tě o toho tvého sluhu hodně rychle připravit."
"Pozdě." odpověděl Algiditas s mírným úsměškem. "Musel jsem ho krotit, aby mi ho nezabil."
Arctica si jeho odpověď pozorně vyslechla, ale nevypadalo to, že by ji jeho odpověď nějak překvapila.
"Tak to vám přeju hodně štěstí." řekla nakonec, ledabyle pokrčila rameny a opět se ztratila mezi stromy.
"To by bylo." řekl na to Algiditas. Podíval se na strom za sebou a zamyslel se. Začal přecházet tam a zpátky a říkal si při tom pro sebe:
"Tak co bych ti mohl ještě ukázat...? Mou sestru už jsi viděl, bratry také, i královnu.."
Přecházel sem a tam, přemýšlel a podepíral si při tom bradu. Ani nezaregistroval, že mu Desperata mezitím někdo unesl...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama