Zápletky ve finále - rozdělení do kapitol

29. července 2012 v 9:10 | Magorovo Wuhu |  Novinky a nápady
Regina
Královna Slunečního království Calida přijde za Desperatem a chce ho zachránit před Ledovými zahradami, dokud je čas. Důrazně ho žádá, aby opustil Ledové zahrady a šel s ní do jejího království. Desperatus však odmítne. V Ledových zahradách má svůj klid a nehodlá se toho vzdát. Calida odchází s nepořízenou.
Netuší ale, že ji viděl skrytý pozorovatel. Za stromem se schovával princ Algiditas, následník ledového trůnu. Když viděl Calidu, okamžitě se do ní zamiloval.
Desperatus odchází a potuluje se Zahradami. Najednou ale uvidí neobvyklou květinu. Jde se podívat blíž a zjistí, že je to černá růže. Dá se s ní do řeči a zjišťuje, že byla jako malá odváta ze Slunečního království až sem. Zde vyrostla do takovéto děsivé podoby. Desperatus ji má čím dál radši.

Paracletus
Když se vrátí zpět do domu prince Algidita, nestačí se divit. Princ bezmyšlenkovitě střílí šípy do stromu. Ptá se Desperata na věci ohledně Calidy. A pak mu prozradí něco úplně nového - že se zamiloval. Že cítí - a že tedy se mu stará rodová kletba nejspíš vyhla. Desperatus teskni po svém bratrovi a Algiditas si uvědomuje, že Calidu už nikdy neuvidí.
Jejich žal však přeruší starodávný patron - Utěšovatel anebo také Neviditelný. Rozhodne se oběma mladým mužům pomoct. Algiditovi sjedná schůzku s Calidou a pak odlétá za Annusem.

Teneritas
Schůzka Algidita a Calidy probíhá hladce. Vypadá to, že si padli do oka, i když jsou tak rozdílní, že už to snad více ani nejde.

Carnivorus
Nives, Algiditův bratr a zemský obránce, je však dobrý predátor, který slyší na kilometry daleko. Zrovna šel kolem kousek od nich. Zaslechl jejich hovor a rozhodl se, že je bude sledovat.
Když vidí, jak se Algiditas s Calidou baví a jak se směje, rozhodne se toho využít. Dobře totiž ví, že královna Frigidona strpí na trůnu pouze někoho absolutně bez citů. A pokud Algiditas půjde z kola ven, dalším kandidátem je právě Nives.
Rozhodne se tedy vše říct matce.

Hic Iacet
Desperatus se ještě několikrát vidí s černou růží. Postupně se do ní zamiluje a rozhodne se, že jí prokáže laskavost. Běží tedy za královnou Calidou s prosbou. Aby byla černá růže svobodná a mohla se vrátit zpět domů. Calida souhlasí a další den jde na smluvené místo. Na cestě ji ale zabije Frigidona, neboť Calidu obviňuje z toho, že jí "zmrzačila" syna. Podle jejího názoru Calida může za probuzení Algiditových citů a je to tedy vražedkyně.
Růže zůstane nevysvobozená.

Omnes amores vulnerant, ultima necat
Frigidona zbaví Algidita nároku na trůn, čímž ho připraví o smysl života. Všechno co kdy měl - Calidu a nárok na trůn - mu jeho matka a bratr ve vteřině vzali. Stáhne se do sebe a pár dní o něm není ani vidu, ani slechu.

Mezitím Neviditelný mluví s Annusem. Ten o Desperatovi nejprve nechce ani slyšet, ale po pár dobře mířených slovech nakonec povolí a rozhodne se do Ledových zahrad zajít.

Tempora mutantur, et nos mutamur in illis
V Ledových zahradách vše spěje k boji na život a na smrt. Calidin věrný strážce a nejlepší přítel Konrad se ji tam vydá hledat. To, co se dozví, mu ale vyrazí dech. Je z toho úplně na dně, protože Calidu spoustu let tajně miloval. Když ho Desperatus poprosí o osvobození růže, jen mávne rukou a rychle odchází se slzami v očích.

Plaudite!!!
Algiditas se nečekaně objeví - s mečem za matčinými zády. Třikrát ji probodne a totéž udělá svému bratrovi, i když u něj je to podstatně těžší. Nakonec se mu povede zabít oba a okamžitě usedá na trůn.

Littera scripta manet
Algiditas žádá svého bratra a kronikáře Poesise, aby o něm do kroniky napsal, že je právoplatným dědicem. Poesis ale rázně odmítá psát lži, proto uteče a kroniku rychle schová někam, kde už ji nikdo nikdy nenajde. Hned potom je Algiditem bez milosti surově zabit.

Morituri te salutant
Desperatus se mezitím stává Algiditovým otrokem. Do Ledových zahrad právě přichází Annus. Když vidí Desperata, v jakém je stavu, málem se rozpláče (což je u něj obzvlášť neobvyklé). Naštve se na Algidita a vyzve ho na souboj. Algiditas ale nebyl zvolen následníkem trůnu bez důvodu. Kromě své odvahy je to neobyčejně talentovaný šermíř. Annus má jen svaly. Proto je téměř okamžitě zabit.
Desperatus je pak už úplně pod Algiditovou nadvládou a ve všem s ním plně souhlasí, jako kdyby byl zhypnotizovaný. Z Frigidoniných dětí ale zbývá ještě jedno - princezna Arctica. Ta dobře ví, jak je Algiditas nebezpečný a rozhodne se proto s ním nebojovat a raději zajít pro pomoc.

Requiescant in pace
Král Phoúron se konečně dočká vytouženého okamžiku, ale takto si to rozhodně nepředstavoval. Když mu Arctica vysvětlí, co se stalo, zdráhá se tomu uvěřit. V okamžiku ale dorazí do Ledových zahrad a utká se s Algiditem v souboji.
Šermovat tak dobře jako král umí pouze král - starý, ale mnohem mocnější než jeho syn. Desperatus Algidita v souboji horlivě brání a rozběhne se proti Phoúronovi s takovou vervou, že králi nezbyde než ho těžce zranit, aby sám sobě zachránil život.
Algiditas je poražen a zabit svým otcem, právoplatným králem Phoúronem.

Memento
Ten odnese Desperata do vedlejšího království ke Konradovi, aby ho uzdravil. Konrad sebere všechnu svou sílu a dokáže to. Pak osvobodí černou růži.

Phoúron tedy usedá na trůn a vládne své dceři Arctice a Desperatovi. Poesiova kronika se nikdy nenajde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama