Probuzení a čaj

16. července 2012 v 9:39 | Magorovo Wuhu |  Verze k přepracování
Desperata probudila mírná facka. Pomalu otevřel své modré oči, odhrnul si havraní vlasy z obličeje a zamrkal. Přímo nad ním se skláněl ten záhadný muž. Když to chlapec zjistil, posadil se tak prudce, až mu málem vyrazil zuby. Stařec stačil tak tak uhnout. Desperatus se panicky rozhlédl kolem sebe a zjistil, že leží v jakési malé, ponuré a chladné místnosti. Zdi byly popraskané a špinavé, podlaha zašlá a krb vyhaslý. Uprostřed stál zaprášený stůl s jednou židlí a hned vedle toho postel, na které on právě ležel. Snažil se postavit a utéct, ale byl tak slabý, že se musel zase posadit.
"Zachovej klid, chlapče." řekl stařec rázným hlasem a opět Desperata zakryl hrubou dekou. Chlapec si lehnul a nedůvěřivě si toho muže prohlížel.
"Přinesl jsem ti čaj a něco k jídlu." pokračoval stařec a podal Desperatovi talíř, na kterém ležel oschlý chleba s trochou másla.
"Jez." přikázal mu.
Desperatus si usrknul čaje, pak vzal krajíc chleba do své kostnaté ruky a začal pomalu jíst. Po celou dobu, co jedl, nikdo z nich nepromluvil ani slovo. Když spolkl poslední sousto, vypil čaj a podal starci podnos s tichým "D-díky."
"Nemáš zač, chlapče." odpověděl klidně muž a tácek odložil na stůl. Pak se znovu otočil k němu a začal se vyptávat.
"Jak ti říkají, osmnáctiletý?"
"De-desperat-tus." odpověděl. "A vá-vám?"
"Mně nikdo nijak neříká. Jmenuji se Phoúron. Phoúron Albínijský, abych byl přesný." odpověděl stařec se smířlivým úsměvem.
"Divné jméno." na to Desperatus.
"Tvé jméno je ještě divnější... Obzvlášť v tom, jak k tobě pasuje." zasmál se Phoúron. "No... Takže mi řekni, co tě sem přivádí.. Asi bys nenašel nehostinnější končiny..." pokračoval.
Desperatus zmlknul a uhnul pohledem. Neodpověděl.
"Podívej, Desperate..." snažil se ho ukonejšit Phoúron. "Je mi víc než jasné, že k tomu máš pádný důvod a že moc šťastný nebude. Neboj, mně to můžeš říct, protože.. Protože máš jistotu, že to nikomu nepovím."

Pokračování jindy :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama