Další část Žebračky

5. července 2012 v 19:28 | Magorovo Wuhu |  Verze k přepracování
"Hej, ty tam!" zvolal na něj čísi hlas.
Desperatus se lekl, prudce se otočil a zjistil, že ten hlas patří jednomu z Lořiných bratrů. Zůstal stát jako přimrazený. Nevěděl, jestli má odpovědět, nebo rovnou utéct. Nakonec ten ubohý chlapec zůstal stát, aby se dozvěděl, co po něm chtějí.
Mladší z bratrů přistoupil blíž a představil se:
"Já jsem Luk a tohle je Dan." a oba si s ním podali ruce.
Desperatus se chtěl také představit, jenže se styděl za své koktání, jako vždycky. Navíc - tihle dva nevypadali, že by je to zrovna dvakrát zajímalo.
"Poslyš" řekl Luk, "Přišli jsme ti něco říct. O Loře."
"Jo." přisvědčil Dan. "Zdá se totiž, že to nevíš."
Desperatus ztuhl, jakmile uslyšel její jméno. Krve by se v něm nedořezali! Ve tváři měl zděšení, v očích se mu zračila zvědavost.
Dan si stoupl těsně před něj a polohlasem začal vysvětlovat:
"Lora je dívka tak trochu... No, víš... Lehčího rázu." Když tuto větu dořekl, dostal tichý výbuch smíchu. Celý uhihňaný pak pokračoval:
"Každý týden si tu pozve jednoho... Ehm... No..."
"Nešťastníka." dořekl to za něj Luk.
"Ano, nešťastníka... Přivede ho, namluví mu, že ho miluje.. ale pak ho odsud vyhodí jako nějaký nepotřebný harampádí... Víš?"
Desperatus doslova zapomněl dýchat. Stál tam jako opařený a měsíční svit mu ozařoval jeho našedlý, nezdravě vypadající obličej. Vypadalo to, že právě přemýšlí nad tím, co mu Dan řekl. Bratři se začali hihňat jako diví. Desperatovi se ale z jeho jasně modrých očí najednou začaly kutálet krokodýlí slzy...
"Ale ale.. snad nám tu nebudeš brečet..." okomentoval to Luk, načež se Desperatus rozbrečel ještě víc...
"J-já j-s-sem m-myslel, ž-že..." začal, ale nedořekl. Místo toho zabořil obličej do dlaní.
Dan i Luk měli kamenné výrazy v obličejích. Když tak Desperata pozorovali, začlo jim být nevolno. Proto radši zmizeli a nechali ho tam stát samotného.

Desperatus se sesunul na zem a usedavě plakal. Vůbec ho nenapadlo, že by mu bratři mohli lhát... Možná to bylo tím, že až do teď bydlel u svého bratra a ten... Měl vždycky pravdu, no ne?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama